Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Marka : BOYA

Boya BY-M100UA Kompakt USB Bilgisayar Mikrofonu

Stok Kodu: BOYA BY-M100UA MICROPHONE

GTIN: 6971008027600

Boya BY-M100UA, USB konnektörüyle bilgisayara bağlanarak çalışabilecek şekilde tasarlanmış çok yönlü minyatür bir mikrofondur. Windows veya Mac işletim sistemi bulunan bilgisayarlarda çalışabilir.

BOYA BY-M100UA ultra kompakt kapasitif mikrofon ile teçhizatınızı basit ve anlaşılır tutarken cihazınızın ses yakalama kalitesini yükseltin. Enerjisini bilgisayardan alan bu mikrofon bilgisayara herhangi bir driver yüklemenizi gerektirmez tak çalıştır özelliğe sahiptir.

Mikrofonun gövdesi, doğrudan bilgisayarın USB girişine bağlanabilen USB-A konnektöre sahiptir. Mikrofon kafasını, ihtiyacınıza göre hızlıca istediğiniz yöne çevirebilirsiniz.

BY-M100UA mikrofon, çok yönlü polar desenli bir yoğunlaştırıcı kapsül kullanarak her yönden ses yakalayabilir. 50 Hz ila 18 kHz frekans yanıtı, konuşma ve ortam sesi için tam spektrumlu kayıt sağlar.

Boya BY-M100UA Kompakt USB Bilgisayar Mikrofonu

- Her Yönden Sesi Yakalar

- Pil veya Şarj Gerektirmez

- 16Bit/48kHz çözünürlük

- Windows ve mac ile uyumlu

- 180° Dönebilen Mikrofon Başlığı

- Ultra Kompakt ve Hafif

Hassasiyet: -36±2dB (0dB=1V/Pa,at 1KHz)

Polarite (yönsel özellik): Çok yönlü (Omnidirectional)

Sinyal/Gürültü Oranı: 65dB S:(F=1KHz, S.P.L=1Pa) N:(A-Weighted curve)

Örnekleme Frekansı: 48kHz

Bit hızı: 16Bit

Frekans Aralığı: 50Hz-18kHz

Bağlantı Konnektörü: USB-A

Ağırlık: 14.5g

Boyutlar: 18x75mm

Uyumluluk: Windows veya Mac işletim sistemi bulunan bilgisayarlar ile uyumludur.

Paket İçeriği: Boya BY-M100UA mikrofon, Mikrofon süngeri, Taşıma çantası, İngilizce kullanım kılavuzu.

Omnidirectional Microphone (Çok yönlü mikrofon) Nedir? Çok yönlü mikrofonlar, sesi mikrofonun her tarafından veya yönlerinden eşit kazançla alan mikrofonlardır. Bu, bir kullanıcı mikrofona önden, arkadan, soldan veya sağdan konuşsa da mikrofonun tüm sinyalleri eşit kazançla kaydedeceği anlamına gelir. Bu, sesi yalnızca belirli bir taraftan yüksek hassasiyetle alan tek yönlü mikrofonların tersidir.

Çok yönlü mikrofonların dairesel bir kutup grafiği vardır, çünkü sesi 0º ila 360º arasındaki tüm yönlerden eşit kazançla kaydeder. Gösterilen kutupsal çizim görüntüsü, çok yönlü bir mikrofonun tipik bir kutupsal çizim yanıtıdır. Dairesel deseni görebilirsiniz. Böylece bir kullanıcı mikrofona herhangi bir yönden veya açıdan konuşsa da aynı kazanç elde edilecektir.

Çok yönlü mikrofonlar, ses alma yönlülüğünde daha fazla esnekliğe izin vermeleri açısından yönsüz mikrofonlara göre avantajlıdır. Tekrar belirtmek gerekirse, bir kullanıcı mikrofonun herhangi bir tarafına konuşabilir ve yine de her taraftan iyi kazanç elde edecektir. Bu, sesin birden çok yönden kaydedilmesi gereken uygulamalarda çok yararlı olabilir. Bunun bir örneği, önde bir müzik aleti grubunun ve arkada bir koronun şarkı söylediği bir müzik performansı olabilir. Yönsüz bir mikrofon, ikisinden yalnızca birini iyi kazançla alırken, diğerini çok düşük seviyede kaydedebilir.

Ancak, çok yönlü mikrofonların her yönden gelen sesleri alırken, tek yönlü mikrofonların yalnızca bir yönden gelen sesleri alması, her zaman tek yönlü mikrofonlardan üstün oldukları anlamına gelmez. Birçok uygulamada, sesi her yönden almak büyük ölçüde istenmeyebilir. Buna bir örnek, bir profesörün sınıftaki dersini kaydetmektir. Arkadaki öğrencilerden gelebilecek herhangi bir gürültü olmadan sadece profesörün dersinin kaydedilmesi gereken bir senaryoda, tek yönlü bir mikrofon kullanmak en iyisidir. Bu gibi bir durumda kullanılan yaygın bir mikrofon, tek yönlü bir mikrofon kullanan shotgun mikrofondur. Shotgun mikrofonlar, yanlardan ve arkadan gelen sesleri göz ardı ederken doğrudan önlerinden gelen sese odaklanır. Bu, av tüfeği mikrofonunun, yanlarda ve arkada bulunabilecek tüm sesleri göz ardı ederken, istenen sesi büyük bir kazançla doğrudan önünde almasına olanak tanır. Böylece tek yönlü mikrofonlar kullanıldığında kaydedilecek ses kaynağı önde sabit durduğu sürece daha temiz bir kayıt elde edilebilir.

Dolayısıyla hem çok yönlü hem de tek yönlü mikrofonların avantajları ve dezavantajları vardır. Önemli olan, mevcut durumda hangisinin daha iyi olacağına karar verebilmeniz için kullanımdaki mikrofonun uygulamasını bilmektir.

OmniDirectional-Mikrofon-Nedir

Orijinal Ürün Garantisi Sorgulama İçin Resme Tıklayınız.

Boya BY-M100UA Kompakt USB Bilgisayar Mikrofonu Orijinal Ürün Garantisi Sorgulama

Uyumlu Cihaz: Bilgisayar

Kutupsal Desen: Omnidirectional

Bağlantı Şekli: Kablolu

Mikrofon Tipi: Shotgun

Mikrofon Sayısı: Tekli Mikrofon

Güç: USB Besleme

Bağlantı Konnektörü: USB A

Frekans Tepkisi: 50 Hz-18 KHz

Sinyal Gürültü Oranı: 65 dB-SPL


www.hepsimarkette.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}