Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Marka : BOYA

Boya BY-M1 Yaka Mikrofonu

Stok Kodu: BOYA BY-M1 LAVALIER MICRO

GTIN: 6971008020809

Boya BY-M1 telefon, tablet, fotoğraf makinesi, kamera, bilgisayar gibi birçok cihaz ile uyumlu yüksek kaliteli çok yönlü yaka mikrofonudur.

- Yüksek kaliteli mikrofon kapsülü sayesinde çevre sesini azaltarak konuşmacının sesine odaklı çekimler yapabilirsiniz.

- Berrak ve oldukça düşük dip gürültüsüne sahiptir.

- 6 metre kablo sayesinde video çekimlerinizde size geniş bir hareket alanı imkânı tanır ve büyük rahatlık sağlar.

Boya BY-M1 Yaka Mikrofonu

Polarite: Çok yönlü (Omnidirectional)

Frekans aralığı: 65Hz ~ 18KHz

Sinyal/Gürültü: 74dB SPL

Duyarlılık: -30dB +/- 3dB / 0dB=1V/Pa, 1kHz

Çıkış empedansı: 1000 Ohm veya daha az

Konnektör: 3.5mm stereo jack

Pil tipi: LR44 (Yaklaşık 400 saat pil ömrü)

Mikrofon Boyutları: 18x8.3x8.30mm

Kablo uzunluğu: 6m

Ağırlık: 20.5gr

OMNİ-DİRECTİONAL MİKROFON NEDİR? Omnidirectional (her yönlü/küresel)

Her taraftan gelen sesi eşit hassasiyet ile alır.

Uyumluluk: Akıllı telefon, tablet PC, dslr fotoğraf makinası, video kamera, bazı kompakt fotoğraf makinaları, notebook ve masa üstü bilgisayarlar, ses kayıt cihazı v.b birçok cihaza uyumludur. 3.5mm ses girişine sahip birçok cihazda çalışmaktadır, giriş konektörü uyumsuz ise çeşitli dönüştürücüler ile birlikte de kullanılabilir.

Boya BY-M1 Yaka Mikrofonu

Telefonda Kullanım:

1-) Apple Cihazlarda Kullanım: Boya telefon mikrofonları Apple cihazlarda çalışırken ekstra hiçbir program ayarlama vs. yapmanıza gerek yoktur. Mikrofonun üzerindeki ayar düğmesini "smartphone” konumuna getirip mikrofonunuzu cihazın ses girişine taktıktan sonra ses kayıt programı veya kameranızı açıp kayıt yaptığınızda telefon sesi boya mikrofondan alacaktır.

2-) Android Cihazlarda Kullanım: Mikrofonun üzerindeki ayar düğmesini "smartphone” konumuna getirip mikrofonunuzu cihazın ses girişine taktıktan sonra ses kayıt programı veya kameranızı açıp kayıt yaptığınızda telefon sesi boya mikrofondan alacaktır.

2a. Eğer mikrofon direkt olarak çalışmaz ise mikrofonu çalıştırabilmek için 3.parti bir program kullanmanız gerekebilir. Çözüm için, Google Play Store’ dan "OPEN CAMERA” uygulamasını telefonunuza kurunuz (uygulama ücretsizdir) ve programı açıp sağ üst köşedeki dişli simgesine basınız buradan "Video ayarları…” kısmına giriniz, bu kısımda da "Sesin Kaynağı” kısmına basınız, açılan ekranda "Harici mikrofon (varsa)” seçeneğini seçiniz ve video çekme ekranına dönüş sağlayıp video kaydı yapınız. Bu işlemlerden sonra mikrofonunuz çalışacaktır.

Boya BY-M1 Yaka Mikrofonu

Bilgisayarda Kullanım:

1-) Eğer bilgisayarınızda biri mikrofon, diğeri kulaklık olmak üzere 2 ayrı ses girişi var ise; bu tip bilgisayarlara boya yaka mikrofonunu sadece "CAMERA” modunda bağlayabilirsiniz. Mikrofonun içerisine LR44 tip pili takınız ve mikrofonun üstündeki tuşu “camera” konumuna getiriniz. Mikrofonu bilgisayarınızın mikrofon girişine takınız. Herhangi bir ses kayıt programıyla ses kaydı yaptığınız zaman mikrofon çalışacaktır.

2-) Eğer bilgisayarınızda 1 adet ses girişi var ise (TRRS soket); bu tip bilgisayarlarda mikrofon ve kulaklık işlevleri tek ses girişinden çalışmaktadır ve bu girişe bağlanan cihazların kontrolü bilgisayarınızdaki ses yazılımı tarafından yapılmaktadır, bu tip bilgisayarlara boya mikrofonu "CAMERA” veya "SMARTPHONE” olmak üzere 2 farklı modada bağlayabilirsiniz.

2a. Camera modunda bağlama (TRS): Mikrofonun içerisine LR44 tip pili takınız ve mikrofonun üstündeki tuşu “camera” konumuna getiriniz. Mikrofonu bilgisayarınızın ses girişine takınız. Ekranda girişe ne bağladığınızı seçmeniz için bir pencere açılacaktır (eğer açılmazsa denetim masasından ses yazılımınızı açıp kendiniz bu seçenekleri bulabilirsiniz) açılan pencerede "mikrofon” seçeneğini seçiniz. Herhangi bir ses kayıt programıyla ses kaydı yaptığınız zaman mikrofon çalışacaktır.

2b. Smartphone modunda bağlama (TRRS): Bu moda kullanırken mikrofonun içerisine pil takmanıza gerek yoktur, üstündeki tuşu smartphone konumuna getiriniz. Mikrofonu bilgisayarınızın ses girişine takınız. Ekranda girişe ne bağladığınızı seçmeniz için bir pencere açılacaktır (eğer açılmazsa denetim masasından ses yazılımınızı açıp kendiniz bu seçenekleri bulabilirsiniz) açılan pencerede "başlıklı kulaklık” seçeneğini seçiniz. Herhangi bir ses kayıt programıyla ses kaydı yaptığınız zaman mikrofon çalışacaktır.

Ayrıntılı kullanım talimatları için bu linke tıklayınız.

Kutu İçeriği: BY-M1 Yaka mikrofonu, yaka klipsi, sünger, 6.35mm dönüştürücü, LR44 Pil, taşıma kılıfı, İngilizce kullanım kılavuzu.

Orijinal ürün sorgulaması için resme tıklayınız.