Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Marka : BOYA

Boya BY-M1 Pro II Pilsiz Yaka Mikrofonu

Stok Kodu: BOYA BY-M1 PRO II

GTIN: 6974700652484

Boya BY-M1 Pro II yaka mikrofonu, BY-M1 Pro'nun ikinci serisi olarak düşünülebilir ve fotoğraf makinesi, kamera, bilgisayar, telefon gibi birçok cihaz ile uyumludur. Video çekimlerinizde daha kaliteli ses almanızı sağlar. Özellikle tek bir kişinin konuşma seslerini kaydetmek için kullanılabilir. By-m1 yaka mikrofonu modelinin geliştirilmiş versiyonudur.

Boya-BY-M1-Pro-II-Pilsiz-Yaka-Mikrofonu-Açıkalama-1

Pil gerektirmez

Boya BY-M1 Pro II, LR44 pile ihtiyaç duymaz ve doğrudan cihaz tarafından çalıştırılabilir. BY-M1 Pro modelinden farklıdır bu anlamda. Böylece daha kolay ve rahat kullanabilirsiniz.

Cihazın üzerinde kulaklık çıkışı da bulunmaktadır, bu sayede kayıt yaptıktan sonra kaydınızı dinlemek için mikrofonu çıkartmanıza gerek kalmaz, kulaklık çıkışına takacağınız bir kulaklıktan kaydınızı dinleyebilirsiniz.

Ayrıca ses kaydı yaparken canlı olarak sesi duymanızı sağlayan karaoke tarzı ses programlarıyla kullanırken mikrofonun sesini canlı olarak kulaklıktan dinleyebilirsiniz.

Cihazın üzerindeki -10db ayarı sayesinde sesin çok yüksek olduğu yerlerde mikrofonun ses seviyesini 10db azaltabilirsiniz.

Karşılıklı konuşma, ürün tanıtım videoları, röportaj tarzı çekimlerde; Konuşma veya şarkı kaydı gibi ses kayıt uygulamalarınızda; Ses veya video kaydı yaparken mikrofonunun sesini canlı olarak duymanız gereken herhangi bir uygulamanızda kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonlar, DSLR'ler, video kameralar, PC, ses kayıt cihazı vb. cihazlar için yaka mikrofonu

Düşük dip gürültüsüne sahip yüksek kaliteli kondenser mikrofon video kullanımı için idealdir.

Güç Çevirici: Electret condenser

Polarite (Kutupsal Desen): Çok yönlü (Omni-directional)

Frekans Aralığı: 65 Hz - 18 KHz

Sinyal/Gürültü: 78 dB SPL

Duyarlılık (Hassasiyet): -30 dB +/- 3 dB / 0 dB=1V/Pa, 1 kHz

Çıkış Empedansı: 1000 Ohm veya daha az

Konnektör: 3,5 mm 4 kutuplu jack

Kulaklık Çıkışı: 3,5mm stereo

Desibel Ayarı: 0/-10dB

Boyutlar: 6.0m

Ağırlık: 58g

Boya-BY-M1-Pro-II-Pilsiz-Yaka-Mikrofonu-Açıklama-2

Uyumluluk: DSLR fotoğraf makinası, video kamera, bazı kompakt fotoğraf makinaları, bilgisayar, ses kayıt cihazı, akıllı telefonlar vb. birçok cihazda kullanılabilir. 3.5mm ses girişine sahip birçok cihazda çalışmaktadır, giriş konnektörü uyumsuz ise çeşitli dönüştürücüler ile birlikte de kullanılabilir.

Telefonda Kullanım: Telefon ile kullanırken kameranızı veya ses kayıt programınızı açmadan önce mikrofonu off konumuna getirerek takınız. Bazı telefonlarda ayrıca bir kamera uygulaması yüklemeniz gerekebilir. Google play store dan ücretsiz indirebileceğiniz OPENCAMERA uygulamasını yükleyip mikrofon ayarını yaparak tüm telefonlarda kullanabilirsiniz.

Boya-BY-M1-Pro-II-Pilsiz-Yaka-Mikrofonu-6

Kutu İçeriği: BY-M1 Pro II yaka mikrofonu, yaka klipsi, sünger, İngilizce kullanım kılavuzu, taşıma kılıfı.

Omnidirectional Microphone (Çok yönlü mikrofon) Nedir? Çok yönlü mikrofonlar, sesi mikrofonun her tarafından veya yönlerinden eşit kazançla alan mikrofonlardır. Bu, bir kullanıcı mikrofona önden, arkadan, soldan veya sağdan konuşsa da mikrofonun tüm sinyalleri eşit kazançla kaydedeceği anlamına gelir. Bu, sesi yalnızca belirli bir taraftan yüksek hassasiyetle alan tek yönlü mikrofonların tersidir.

Çok yönlü mikrofonların dairesel bir kutup grafiği vardır, çünkü sesi 0º ila 360º arasındaki tüm yönlerden eşit kazançla kaydeder. Gösterilen kutupsal çizim görüntüsü, çok yönlü bir mikrofonun tipik bir kutupsal çizim yanıtıdır. Dairesel deseni görebilirsiniz. Böylece bir kullanıcı mikrofona herhangi bir yönden veya açıdan konuşsa da aynı kazanç elde edilecektir.

Çok yönlü mikrofonlar, ses alma yönlülüğünde daha fazla esnekliğe izin vermeleri açısından yönsüz mikrofonlara göre avantajlıdır. Tekrar belirtmek gerekirse, bir kullanıcı mikrofonun herhangi bir tarafına konuşabilir ve yine de her taraftan iyi kazanç elde edecektir. Bu, sesin birden çok yönden kaydedilmesi gereken uygulamalarda çok yararlı olabilir. Bunun bir örneği, önde bir müzik aleti grubunun ve arkada bir koronun şarkı söylediği bir müzik performansı olabilir. Yönsüz bir mikrofon, ikisinden yalnızca birini iyi kazançla alırken, diğerini çok düşük seviyede kaydedebilir.

Ancak, çok yönlü mikrofonların her yönden gelen sesleri alırken, tek yönlü mikrofonların yalnızca bir yönden gelen sesleri alması, her zaman tek yönlü mikrofonlardan üstün oldukları anlamına gelmez. Birçok uygulamada, sesi her yönden almak büyük ölçüde istenmeyebilir. Buna bir örnek, bir profesörün sınıftaki dersini kaydetmektir. Arkadaki öğrencilerden gelebilecek herhangi bir gürültü olmadan sadece profesörün dersinin kaydedilmesi gereken bir senaryoda, tek yönlü bir mikrofon kullanmak en iyisidir. Bu gibi bir durumda kullanılan yaygın bir mikrofon, tek yönlü bir mikrofon kullanan Shotgun mikrofondur. Shotgun mikrofonlar, yanlardan ve arkadan gelen sesleri göz ardı ederken doğrudan önlerinden gelen sese odaklanır. Bu, av tüfeği mikrofonunun, yanlarda ve arkada bulunabilecek tüm sesleri göz ardı ederken, istenen sesi büyük bir kazançla doğrudan önünde almasına olanak tanır. Böylece tek yönlü mikrofonlar kullanıldığında kaydedilecek ses kaynağı önde sabit durduğu sürece daha temiz bir kayıt elde edilebilir.

Dolayısıyla hem çok yönlü hem de tek yönlü mikrofonların avantajları ve dezavantajları vardır. Önemli olan, mevcut durumda hangisinin daha iyi olacağına karar verebilmeniz için kullanımdaki mikrofonun uygulamasını bilmektir.

Boya-BY-M1-Pro-II-Pilsiz-Yaka-Mikrofonu-Polar-Pattern

Boya-BY-M1-Pro-II-Pilsiz-Yaka-Mikrofonu-Orijinal-Ürün-Garantisi-Sorgulama

www.hepsimarkette.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}